PREMIERA W TEATRZE POD KOLUMNAMI >Aktualności

„Ławeczka” w reż. M. Młynarczyk i „Intrygi Arlekina” w reż. K. Łuczyńskiej

Czas i miejsce: 6.03.2015, Klub Pod Kolumnami

Wstęp: 5zł

„Ławeczka” to etiuda opowiadająca o spotkaniach międzyludzkich, nieoczekiwanych reakcjach i nieprzewidzianych zdarzeniach których nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zaplanować. To krótka opowieść o tym jak los i przeznaczenie kierują naszymi drogami często sprawiając, że na naszej ścieżce pojawiają się obcy ludzie z którymi nasze losy zostają na zawsze splecione. Spotkania te, wraz z nieprzewidzianymi reakcjami stają się źródłem wiedzy o Nas samych będąc swoistym lustrem w którym możemy zobaczyć odbicie naszej drugiej, często nieznanej natury.

„Ławeczka”- scenariusz i reżyseria Magdalena Młynarczyk

Czas trwania: około 35 minut

Premiera: 6.03.2015 Klub Pod Kolumnami

Obsada:

Paweł Boczkowski- mężczyzna w cylindrze

Aleksandra Habowska- panna stanowcza, starsza kloszardka

Urszula Hołubecka- panna wstydliwa, młodsza kloszardka

Monika Szafrańska- panna rozmarzona,  siostra

Anna Jakubowicz- panna namiętna, kobieta bezwzględna

„Intrygi Arlekina” to etiuda pantomimiczna na pięć osób. Fabuła etiudy została zainspirowana XVIII wieczną arlekinadą, w której postać Arlekina zyskała moc magiczną – między innymi niewidzialność. W bliżej niedookreślonej przestrzeni, przywodzącej na myśl restaurację, Arlekin powołuje do życia: dżentelmena-podrywacza, romantyczną białą damę, naiwną trzpiotkę oraz prostą i zawadiacką kobietę. Wszyscy oni ulegają działaniom i intrygom Arlekina.  O tym, co z nich wyniknie, opowiemy nie używając słów.

„Intrygi Arlekina”- scenariusz i reżyseria Katarzyna Łuczyńska

Czas trwania: około 25 minut