„Teatr Pod Kolumnami”
wyrażanie poprzez poznawanie, obserwację i doświadczanie
Fundacja Pantomima ogłasza rozpoczęcie naboru do nowo powstającej grupy teatralnej „Teatr Pod Kolumnami” – teatru młodych, zajmującej się teatrem ruchu i pantomimą.
Założenie grupy, to efekt wcześniejszego, rocznego projektu „Świadomi siebie”, w którym młodzi ludzie podczas warsztatów teatralno-ruchowych podejmowali próbę wyrażenia siebie za pomocą ekspresji cielesnej, tworzyli i kreowali nowe światy, kolorując je swoją wyobraźnią, każdym ruchem mówiąc o sobie. W wyniku tej pracy powstały dwa pokazy: pierwszy – zbiór etiud pt.: ”W drodze” , drugi – spektakl pt.: „Sen”, oba zakończone dużym sukcesem.
Okazało się, że rok wspólnej pracy to za mało by wyrazić siebie, by zaspokoić teatralne pasje, by poznać pantomimę. Z związku z tym powstał pomysł by założyć „Teatr Pod Kolumnami”, w którym każdy, niezależnie od umiejętności i wcześniejszych doświadczeń będzie mógł spróbować swoich sił na deskach scenicznych i wspólnie stworzyć nowe, interesujące kreacje teatralne oparte na własnej wyobraźni, wrażliwości i emocjach.
Pierwszy etap wspólnych działań grupy zakończy się pokazem pracy, zaplanowanym na styczeń 2014 r.
Dodatkowo zajęcia teatralne zostaną poszerzone o zajęcia z zakresu poznania i zrozumienia siebie samego oraz świata który Nas otacza, aby lepiej przygotować się na spotkania z różnymi ludźmi i sytuacjami, aby stać się bardziej świadomym siebie człowiekiem. Zajęcia „Twórcze i świadome Ja” są doskonałym uzupełnieniem zajęć teatralnych, gdyż poprzez lepsze poznanie siebie i różnorodnych zachowań ludzkich, kreacje postaci stają się bogatsze i bardziej interesujące.
Kto może dołączyć do grupy?
Jeżeli jesteś osobą, która jest ciekawa świata i różnorodnych doświadczeń, nastawiona jest na rozwój własnych kompetencji, kreatywności i umiejętności, pasji twórczych, próbę wyrażenia i poznania siebie poprzez teatr ruchu i pantomimę oraz pracę nad swoim JA, to miejsce idealne dla Ciebie.
Grupa „Teatr Pod Kolumnami” otwarta jest dla osób w wieku gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym, studentów i absolwentów uczelni, ludzi rzetelnych i odpowiedzialnych, zdecydowanych na wspólna pracę przynajmniej do końca stycznia.
Kiedy i gdzie?
Zajęcia oraz późniejsze pokazy, będą odbywać się w Klubie Pod Kolumnami przy pl. Św. Macieja 21 w każdy czwartek (od 3 października) w godzinach: od 18.30 do 21.00:
18.30- 19.30- zajęcia „Twórcze i świadome Ja”- prowadzący Paulina Chrzan
19.30- 21.00- zajęcia teatralno-ruchowe – prowadzone naprzemiennie przez Magdalenę Młynarczyk i Katarzynę Łuczyńską
Opłaty
Koszt udziału w zajęciach to 50 zł./msc. płacone na pierwszych zajęciach w danym miesiącu.
Zgłoszenia
Zgłoszenia zawierające: dane osobowe (imię, nazwisko, data urodzenia) oraz krótką informację o sobie (zainteresowania, wcześniejsze doświadczenia teatralne, powód dołączenia do grupy) prosimy przesyłać na adres: biuro@fundacjapantomima.pl w tytule wpisując: „Teatr Pod Kolumnami”.
Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 27 września 2013 r. Informacje o osobach, które dostały się do grupy prześlemy drogą mailową do wtorku 24 września.
Zapraszamy serdecznie do twórczych poszukiwań i niezapomnianych wrażeń!
Prowadzący- warsztaty teatralno-ruchowe:
Magdalena Młynarczyk – współzałożyciel i wice-prezes Fundacji Pantomima, pasjonatka teatru ruchu i pantomimy, współautorka, koordynatorka i pedagog rocznych projektów animacyjnych dla młodzieży – między innymi: „Profilaktyka uzależnień w spektaklach teatralnych” (01.02.2010-30.11.2010), „Razem przeciw” (01.02.2011-30.12.2011), Świadomi siebie (09.2012-06.2013), Piszę, bo rozumiem (15.04- 21.06. 2012r.) oraz adeptów pantomimy „Karpacka Pracownia Pantomimy” (2012-2013). Uczestniczka licznych warsztatów pantomimy oraz warsztatów z zakresu teatru ruchu. W latach 2009-2013 adept Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, grała między innymi w realizacjach Studia Pantomimy – „Limbo”, reż. Radomir Piorun, „Sklepy Cynamonowe”, reż. Jerzy Kozłowski. Odbyła dwuletni kurs akrobatyki na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Z wykształcenia praktyk i teoretyk – mgr filologii polskiej, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim, a także absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu o specjalizacji pantomima. Publikowała m.in. w „Dzienniku Teatralnym” i „nietakt!cie”. Pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia teatralno-ruchowe.
Katarzyna Łuczyńska – współzałożyciel i prezes Fundacji Pantomima, współautorka, koordynatorka i pedagog rocznych projektów animacyjnych dla młodzieży – między innymi: „Profilaktyka uzależnień w spektaklach teatralnych” (01.02.2010-30.11.2010), „Razem przeciw” (01.02.2011-30.12.2011), Świadomi siebie (09.2012-06.2013), Piszę, bo rozumiem (15.04- 21.06. 2012r.) oraz adeptów pantomimy „Karpacka Pracownia Pantomimy” (2012-2013). W Fundacji Pantomima współrealizuje autorskie projekty. Obecnie pracuje z młodzieżą w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu – SKIBA oraz dziećmi we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Obszar jej zainteresowań badawczych stanowi historia i praktyka pantomimy. Uczestniczka licznych warsztatów pantomimy oraz warsztatów z zakresu teatru ruchu. W latach 2009-2013 adept Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, grała między innymi w realizacjach Studia Pantomimy – „Limbo”, reż. Radomir Piorun, „Sklepy Cynamonowe”, reż. Jerzy Kozłowski. Odbyła dwuletni kurs akrobatyki na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Z wykształcenia mgr filologii polskiej, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu o specjalizacji pantomima. Obroniła pracę magisterską na Uniwersytecie Wrocławskim napisaną pod kierunkiem dra I. Guszpita „O braku metody, czyli w poszukiwaniu sposobu pracy Henryka Tomaszewskiego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy”. Obroniła wyróżnioną pracę dyplomową w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu napisaną pod kierunkiem mgr J. Stankiewicza „Historia pantomimy – teoria i praktyka”. Autorka szkiców badawczych z zakresu pantomimy.
Prowadzący – warsztaty: „Twórcze i świadome Ja”
Paulina Chrzan absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studentka V roku psychologii na Wydziale Historycznym i Pedagogicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pedagog zajęć psychologicznych w projekcie Świadomi siebie (09.2012-06.2013). Prowadziła Pracownię Dziennikarską w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mieczysława Kozara – Słobódzkiego w Świdnicy. Recenzentka teatralna Dziennika Teatralnego oraz Niezależnego Pisma Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego B.E.S.T. Wolontariuszka na wielu festiwalach teatralnych oraz uczestniczka warsztatów psychologicznych z zakresu: integracji interpersonalnej, wypalenia zawodowego, związków psychiki i ciała w kontekście zdrowia i choroby, profilaktyki stresu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu semestralnego projektu “Świadomi siebie” oraz z zajęć projektowych w naszej galerii.