Nowy projekt artystyczny Fundacji Pantomima! Zapraszamy do twórczej pracy! >Aktualności

Rozpoczynamy nabór do nowego projektu artystycznego Fundacji Pantomima – cyklu spotkań o charakterze warsztatowym którego efektem będzie zbudowanie etiudy teatralnej/ spektaklu ( w zależności od poziomu zaawansowania grupy) w oparciu o pracę nad zasadami budowania postaci i roli w teatrze pantomimy.

Prowadzący:
Technika pantomimy, plastyka ciała, poszukiwanie w ruchu- MARIUSZ SIKORSKI
Technika pantomimy, plastyka ciała, zadania aktorskie- ANNA NABIAŁKOWSKA
Zadania aktorskie, realizacja spektaklu- KATARZYNA ŚNIEŻKA SOBISZEWSKA
Taniec współczesny- MAGDALENA GÓRNICKA

„Główną ideą projektu jest dążenie do osiągnięcia swobody i radości w poruszaniu się w obszarze teatru pantomimy . Zainicjowanie procesu wymiany i współtworzenia w tej dziedzinie i eksplorowania takiego stylu teatru, a także budowania poczucia przynależności w środowisku osób chcących rozwijać się w tej dziedzinie sztuki“
Katarzyna Śnieżka Sobiszewska

Prace warsztatowe będą odbywały się 2 – 3 razy w tygodniu ( wtorki: 17.45- 20.45/ czwartki: 17.30-20.30/ 1-2 soboty w miesiącu: 11.00- 15.00) w okresie od 24 lutego do połowy czerwca 2015 r.

Miejsce: okolice Śródmieścia.

Koszt: uzależniony od ilości uzgodnionych przez uczestników zajęć i wielkości grupy.

„Treścią edukacyjną projektu będzie trening umiejętności zastosowania technik pantomimy podczas pracy nad konkretnym spektaklem ze szczególnym uwzględnieniem cech indywidualnych uczestnika, a także poszerzenie świadomości wielowarstwowości procesu budowania roli w spektaklu, gdzie środkiem wyrazu jest jedynie ruch i obraz“
Katarzyna Śnieżka Sobiszewska

REKRUTACJA DO PROJEKTU:

Rekrutację do działania będą stanowić warsztaty w trakcie których pedagodzy wytypują grupę osób do projektu.

Warsztaty odbędą się w następujące dni:

Czwartek 19.02.2015r./ LO 3 przy ul. Składowej
17.15- spotkanie organizacyjne
17.30-18.45 – TANIEC WSPÓŁCZESNY, Magdalena Górnicka
18.45-19.00- PRZERWA
19.00-20.30- ZADANIA AKTORSKIE, PANTOMIMA, Katarzyna Śnieżka Sobiszewska

SOBOTA 21.02.2015 r./ Muzeum Miejskie Wrocławia
11.00- 12.30- TECHNIKA PANTOMIMY, PLASTYKA CIAŁA- Mariusz Sikorski;
12.30-12.40- PRZERWA
12.40- 14.10- TECHNIKA PANTOMIMY, PLASTYKA CIAŁA- Anna Nabiałkowska;
14.10-14.30- PRZERWA
14.30- 17.30- ZADANIA AKTORSKIE, PANTOMIMA, Katarzyna Śnieżka Sobiszewska

KOSZT: 90 złotych

Zgłoszenia zawierające dane osobowe ( imię, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania) oraz opis wcześniejszego doświadczenia teatralnego prosimy kierować na adres: biuro@fundacjapantomima.pl w tytule wiadomości wpisując „ Rekrutacja do projektu artystycznego“. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 13 lutego 2015 r.

ZAPRASZAMY!!!